Regulamin biegu charytatywnego - przeczytaj przed przystąpieniem do biegu!

Regulamin biegu charytatywnego

Regulamin biegu charytatywnego - przeczytaj przed przystąpieniem do imprezy jako ochotnik biegu. Pamiętaj o przeczytaniu wszystkich zasad zanim się zgłosisz. Liczymy na sportową rywalizację, która odbędzie się w duchu fair play.

Cel imprezy

Bieg jest wspaniałą okazją dla wszystkich, by się spotkać i okazać swoje wsparcie. Istnieją główne powody, dla których ludzie biorą udział w tym wydarzeniu:

  • Celem biegu charytatywnego jest nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale także popularyzacja biegania jako sportu. Bieganie stało się jednym z najpopularniejszych sportów, ponieważ jest stosunkowo niedrogie i ogólnodostępne.
  • Oprócz promowania sprawności fizycznej, pamiętamy o ważnych wydarzeniach historycznych, które miały miejsce na przestrzeni dziejów i na zawsze zmieniły społeczeństwo - takich jak wojny z okupantem czy przemiany ustrojowe, które doprowadziły to stworzenia nowego porządku.

Plan dnia

Plan dnia biegu charytatywnego. Niektóre punkty mogą ulec zmianie ze względu na okoliczności niezależne od organizatorów, takie jak warunki pogodowe, niespodziewane przeszkody i awarie.

  • 4:00-5:30 - Rejestracja do biegu;
  • 6:00-7:00 - Śniadanie, odbiór pakietów startowych i kontrola komunikacji
  • 8.00-10.00 - Ceremonie otwarcia (transmisja na żywo)
  • 10.00-16.00 - Trasa Biegu Głównego otwarta dla publiczności, która może spacerować lub biegać po trasie we własnym tempie z innymi uczestnikami, którzy ukończyli Bieg Główny (nie jest wymagana rejestracja);
  • 18.00-24.00 - Impreza rozdania nagród z muzyką, grami i wspólną zabawą.

Nagrody

Bieg charytatywny będzie emocjonującym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Osobom, które wzięły udział w biegu, przyznawane są nagrody - pamiątkowe medale i kosze słodyczy. Będą przyznane także wyróżnienia dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu.

Im większy udział, tym większe szanse na nagrodę! Nagrody te pokazują, że nie chodzi tylko o wygraną, ale także o uczestnictwo - i każdy może zostać doceniony!

Numery startowe dla zawodników

Każdy uczestnik biegu charytatywnego otrzyma koszulkę ze swoim numerem startowym, bez którego nie zostanie dopuszczony do startu. Koszulka może zostać zachowana przez uczestnika jako pamiątka.

Numery na koszulkach są zależne od terminu zgłoszenia udziału w imprezie charytatywnej. Biegacz, który zgłosił się jako pierwszy, będzie występował z numerem 1.

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy przesyłać na adres mailowy. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania. Dodatkowo należy przesłać skan dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Zgłoszenia można przesyłać maksymalnie do 24 godzin przed dniem, w którym rozpoczyna się bieg charytatywny tak, by organizatorzy mieli czas na pomyślne zweryfikowanie uczestnika i jego tożsamości.

Opłata startowa

Opłata startowa, która jest obowiązkowa, wynosi 80 złotych. Obejmuje ona otrzymanie koszulki startowej, która może zostać zachowana na pamiątkę po biegu, a także napoje i ciepły posiłek po biegu.

Opłatę należy uiścić w momencie zgłoszenia chęci udziału w biegu charytatywnym. Opłacenie tej kwoty oznacza, że uczestnik dobrowolnie wyraża zgodę na wzięcie udziału w biegu i akceptuje jego regulamin.


Biwak harcerski

Jak w mądry sposób zorganizować biwak?

Biwak to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną. To także świetny sposób dla dzieci na poz

Autor Hartmistrz
Jak zalozyc organizacje harcerska

Jak założyć organizację harcerską? Skuteczny poradnik

Pierwszym krokiem do założenia własnej grupy harcerskiej jest rozmowa z rodzicami w Twojej społeczności, którz

Autor Hartmistrz
Harcerskie wedrowki po gorach

Harcerskie wędrówki po górach - niezwykła przygoda i nauka

Piesze wędrówki to popularne zajęcie wśród harcerzy na całym świecie. Mogą być przygodą, sposobem na ćwiczenia

Autor Hartmistrz
Dzien Mysli Braterskiej - swieto harcerzy

Dzień Myśli Braterskiej - międzynarodowe święto harcerzy

Harcerstwo uczy młodych ludzi, jak być odpowiedzialnymi obywatelami, być dobrymi obywatelami i rozwijać umieję

Autor Hartmistrz