Autor Hartmistrz

Dzień Myśli Braterskiej - międzynarodowe święto harcerzy

Dzien Mysli Braterskiej - swieto harcerzy

Harcerstwo uczy młodych ludzi, jak być odpowiedzialnymi obywatelami, być dobrymi obywatelami i rozwijać umiejętności potrzebne im w przyszłej karierze lub innych możliwościach, z których mogliby skorzystać.

Czym jest Dzień Myśli Braterskiej?

Dzień Myśli braterskiej to święto harcerzy. Jest również znany jako Święto Harcerzy.

Dzień Myśli Braterskiej został ustanowiony przez skautów Ameryki w 1929 roku. Po raz pierwszy obchodzony był 20 kwietnia 1930 roku i od tego czasu obchodzony jest corocznie.

Jest obchodzony w trzecią sobotę kwietnia dla upamiętnienia powstania skautingu i śmierci Roberta Baden-Powella, pierwszego barona Baden-Powella.

Jak świętować Dzień Myśli Braterskiej?

Światowy Dzień Myśli obchodzony jest co roku. To dzień, w którym harcerze i przewodnicy celebrują pracę, którą wykonują w swoich społecznościach.

Skauci i przewodnicy są zachęcani do wykorzystania tego dnia jako czasu na zastanowienie się nad tym, w jaki sposób wnieśli swój wkład do swojej społeczności, w jakie projekty byli zaangażowani i jakich umiejętności się nauczyli. Mogą również wykorzystać ten dzień jako okazję do zaplanowania przyszłych projektów lub wydarzeń.

Ten dzień jest okazją dla skautów i przewodników do zastanowienia się nad swoim wkładem w społeczeństwo, umiejętnościami i osiągnięciami oraz planami na przyszłość.

Ciekawostki o Dniu Myśli Braterskiej

Dzień Braterskiej Myśli to dzień, w którym harcerze honorują harcerskie prawo, które ma pomagać innym ludziom.

Dzień Braterskiej Myśli został stworzony przez Baden-Powella w 1929 roku. Pierwotnie dzień ten nazywał się „Dniem Dobrej Woli” i był obchodzony 6 lutego. W 1961 r. stał się „Dniem Braterstwa”, a następnie w 1974 r. „Dniem Braterskiej Myśli”.

W Dniu Braterskiej Myśli harcerze pracują nad projektami służebnymi, które przynoszą korzyści ich społecznościom. Mogą również mieć specjalny dzień wolny od szkoły, aby spędzić czas z rodziną.


Ostatnie komentarze

Biwak harcerski

Jak w mądry sposób zorganizować biwak?

Biwak to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną. To także świetny sposób dla dzieci na poz
Autor
Jak zalozyc organizacje harcerska

Jak założyć organizację harcerską? Skuteczny poradnik

Pierwszym krokiem do założenia własnej grupy harcerskiej jest rozmowa z rodzicami w Twojej społeczności, którz
Autor
Harcerskie wedrowki po gorach

Harcerskie wędrówki po górach - niezwykła przygoda i nauka

Piesze wędrówki to popularne zajęcie wśród harcerzy na całym świecie. Mogą być przygodą, sposobem na ćwiczenia
Autor