Autor Hartmistrz

Dzień Myśli Braterskiej - międzynarodowe święto harcerzy

Dzien Mysli Braterskiej - swieto harcerzy

Harcerstwo uczy młodych ludzi, jak być odpowiedzialnymi obywatelami, być dobrymi obywatelami i rozwijać umiejętności potrzebne im w przyszłej karierze lub innych możliwościach, z których mogliby skorzystać.

Czym jest Dzień Myśli Braterskiej?

Dzień Myśli braterskiej to święto harcerzy. Jest również znany jako Święto Harcerzy.

Dzień Myśli Braterskiej został ustanowiony przez skautów Ameryki w 1929 roku. Po raz pierwszy obchodzony był 20 kwietnia 1930 roku i od tego czasu obchodzony jest corocznie.

Jest obchodzony w trzecią sobotę kwietnia dla upamiętnienia powstania skautingu i śmierci Roberta Baden-Powella, pierwszego barona Baden-Powella.

Jak świętować Dzień Myśli Braterskiej?

Światowy Dzień Myśli obchodzony jest co roku. To dzień, w którym harcerze i przewodnicy celebrują pracę, którą wykonują w swoich społecznościach.

Skauci i przewodnicy są zachęcani do wykorzystania tego dnia jako czasu na zastanowienie się nad tym, w jaki sposób wnieśli swój wkład do swojej społeczności, w jakie projekty byli zaangażowani i jakich umiejętności się nauczyli. Mogą również wykorzystać ten dzień jako okazję do zaplanowania przyszłych projektów lub wydarzeń.

Ten dzień jest okazją dla skautów i przewodników do zastanowienia się nad swoim wkładem w społeczeństwo, umiejętnościami i osiągnięciami oraz planami na przyszłość.

Ciekawostki o Dniu Myśli Braterskiej

Dzień Braterskiej Myśli to dzień, w którym harcerze honorują harcerskie prawo, które ma pomagać innym ludziom.

Dzień Braterskiej Myśli został stworzony przez Baden-Powella w 1929 roku. Pierwotnie dzień ten nazywał się „Dniem Dobrej Woli” i był obchodzony 6 lutego. W 1961 r. stał się „Dniem Braterstwa”, a następnie w 1974 r. „Dniem Braterskiej Myśli”.

W Dniu Braterskiej Myśli harcerze pracują nad projektami służebnymi, które przynoszą korzyści ich społecznościom. Mogą również mieć specjalny dzień wolny od szkoły, aby spędzić czas z rodziną.


Ostatnie komentarze

Harcerskie wedrowki po gorach

Harcerskie wędrówki po górach - niezwykła przygoda i nauka

Piesze wędrówki to popularne zajęcie wśród harcerzy na całym świecie. Mogą być przygodą, sposobem na
Autor
Jak zalozyc organizacje harcerska

Jak założyć organizację harcerską? Skuteczny poradnik

Pierwszym krokiem do założenia własnej grupy harcerskiej jest rozmowa z rodzicami w Twojej społeczności,
Autor
Biwak harcerski

Jak w mądry sposób zorganizować biwak?

Biwak to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną. To także świetny sposób dla dzie
Autor